Welcome Guest |

Aktualności

IGT Poland partnerem programu Very Senior Developers

30 Sierpnia 2016

Very Senior Developers to inicjatywa szkoły edukacji cyfrowej Kids Code Fun i firmy IGT Poland. Pokazuje jak łączyć pokolenia o zupełnie odmiennych doświadczeniach z nowymi technologiami – seniorów i dzieci. Senior developer to doświadczony programista, ale w ramach akcji Very Senior Developers zaangażowano i przeszkolono seniorki – większość z nich w wieku 60+. Będą uczyć dzieci języka przyszłości, czyli programowania komputerowego.

  • Przewracamy do góry nogami stereotyp, w którym seniorzy uczą się od młodszych korzystania z nowych technologii. Tym razem to najmłodsi będą się uczyć od seniorów. Tablet nie musi być ścianą oddzielającą dzieci od realnego świata. Może być wspólnym placem zabaw do twórczej nauki, łączącym pokolenia. - mówi Van Anh Dam z Kids Code Fun, inicjatorka projektu.
  • Nie możemy sobie pozwolić na zaniedbanie edukacji cyfrowej dzieci. To będzie strata nie tylko dla przyszłości gospodarki, ale i społeczeństwa. Nie każde dziecko musi zostać programistą. Ale każde przez naukę programowania może rozwijać swoją kreatywność, analityczne myślenie i budować w sobie odwagę do poszukiwania wiedzy, popełniania błędów. - mówi Jarosław Dąbrowski, Członek Zarządu IGT Poland.

Więcej o projekcie: http://kidscodefun.com/senior/


Podsumowanie wyników światowego rynku loteryjnego w 2016

05 Maja 2016

W 2015 roku sprzedaż na światowym rynku loteryjnym wzrosła o 2 proc. To dynamika znacznie mniejsza niż w poprzednich latach, głównie ze względu na słabszą sprzedaż na rynkach Azji i Pacyfiku. Najszybszy wzrost, bo 20-proc., odnotowała Ameryka Południowa. W Europie rynek loterii wzrósł o niecałe 2 proc., ale polska loteria na tym tle wygląda bardzo dobrze – Totalizator Sportowy odnotował 18-proc. wzrost sprzedaży.

  • Według danych World Lottery Association, czyli Światowego Stowarzyszenia Loterii, oraz wiodącego magazynu loteryjnego „La Fleur’s” w zeszłym roku sprzedaż wzrosła w loteriach tylko o 2 proc. Niemniej jednak, mówimy o kwocie 291 mld dol. sprzedaży na świecie - powiedziała w wywiadzie dla agencji Newseria Biznes Ewa Ulicz, dyrektor ds. marketingu IGT Poland (dawniej GTECH).

Spowolnienie dynamiki wzrostu wynika ze słabszych wyników loterii w krajach Azji i Pacyfiku, które do tej pory były motorem napędowym światowego rynku loteryjnego. Spadek sprzedaży wyniósł tam w ubiegłym roku 1,6 proc. głównie za sprawą loterii chińskiej, która do tej pory przez lata notowała rekordowe obroty.

Cały wywiad Ewy Ulicz dla agencji Newseria można przeczytać tutaj: http://www.biznes.newseria.pl/news/swiatowe_loterie_warte,p714402046


GTECH Poland uruchomił największe na świecie centrum operacyjne dla loterii

15 Marca 2016

W Warszawie powstało największe na świecie, międzynarodowe centrum operacyjne dla loterii. Jest to jedyne w Europie miejsce, z którego zdalnie zarządza się systemami loteryjnymi i prowadzi monitoring transakcji loteryjnych przeprowadzanych na skalę masową.

Dzięki temu, to w Warszawie wiemy jako pierwsi czy i gdzie w wielu loteriach europejskich padła główna wygrana np. w Lotto. Z Warszawy zarządzane są główne systemy loterii w Belgii, Luksemburgu i Polsce, a także monitorowane systemy internetowe zakładów sportowych w Grecji, Szwajcarii, Belgii oraz na Węgrzech. Możliwe, że wkrótce z oferty Polaków skorzystają klienci z kolejnych krajów europejskich, a także z innych kontynentów. Jest to unikalne w skali światowej miejsce, gdzie ponad 30 osób, 24 godziny na dobę, monitoruje przebieg pracy systemów i prawidłowość zawierania transakcji loteryjnych w kilkudziesięciu tysiącach kolektur jednocześnie.

Europejskie Centrum Operacyjne GTECH Poland (Grupa IGT) jest obecnie technicznie przygotowane do monitorowania transakcji loteryjnych na całym świecie. Koszt jego uruchomienia przekroczył 1 mln złotych.

Polska obsługa prowadzi stały monitoring pracy ponad 20 tysięcy terminali, przez które dokonuje się nawet 60 tysięcy transakcji na minutę. Przybliżona wartość sprzedaży w kolekturach, nad którymi sprawowany jest nadzór operacyjny z Warszawy, sięga 200 milionów euro miesięcznie.